Merhaba Ben Osman Yıldız

Merhaba! BenOsman Yıldız

Profesyonel Fotoğrafçı

Hakkımda

Fotoğrafçılık alanında uzun yıllar eğitim almış ve çalışmalar yürütmüş olan profesyonel bireyler daha kusursuz fotoğraflar çekebilmek adına daha özel fotoğraf makineleri arıyorlar. Özellikle DSLR fotoğraf makineleri profesyonel bireylere daha çok hitap ediyor. Bu yazımda da sizlere sektörün kaliteli fotoğraf makinelerini üreten markası Canon’un profesyonel fotoğrafçılara sunduğu 4 DSLR fotoğraf makinesini tanıtacağım. İyi okumalar dilerim.

Canon DSLR Fotoğraf Makineleri

Canon marka fotoğraf makinelerinin görüntü kalitesinden tutun megapiksel sensörüne kadar her türlü bilgiyi sizlere sunacağım. Daha detaylı bilgi için verdiğim linkler üzerinden Canon’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sizleri bekletmek istemiyorum, haydi başlayalım.

EOS 5D Mark IV

30.4 megapiksel fotoğraf çekebilme özelliğine sahip teknoloji harikası bu ürün, benim de beğendiğim fotoğraf makineleri arasında yer alıyor. Profesyonel fotoğrafçıların hiçbir sorun yaşamadan yıllarca kullanabileceği nadide makinelerden birisi olduğunu söyleyebilirim. 800 gram ağırlığında olan EOS 5D Mark IV, dual pixel özelliği sayesinde doğru odaklanma imkanı sağlıyor. Ayrıca alanında en iyisi olmasını sağlayan bir başka özelliği de AF Yardımcı Işın özelliğini içeriyor olması. Piyasa araştırması yaptığımda gördüğüm üzere belirtmek isterim ki tam bir fiyat/performans ürünü.

canon1

EOS 5D Mark IV ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için Tıklayınız

EOS-1D X Mark III

20.1 megapiksel tam kare sensöre sahip olan Canon marka EOS-1D X Mark III, profesyonellerin aradığı fotoğraf makinesi olduğunu söyleyebilirim. 20 fps’ye kadar sürekli çekim yapabilen bu modelimiz Dual Pixel özelliği sayesinde ışık hızında sorunsuz bir şekilde odaklanabiliyor. Ayrıca ben sadece fotoğraf çekmek istemiyorum aynı zamanda video da çekmek istiyorum diyorsanız, söyleyeceklerim sizi daha da mutlu edecek. EOS-1D X Mark III sayesinde 5.5K Raw video çekebilirsiniz. 4k/60p görüntüde tam kare video kaydı alabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1.250 kg ağırlığa sahip olup estetik olarak ele uygun üretilmiştir. Yine bu modelimiz için de yaptığımız piyasa analizlerine göre fiyat/performans ürünü olduğunu söyleyebilirim.

canon2

EOS-1D X Mark III ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için Tıklayınız

EOS 5DS R

50.6 megapiksel tam kare bir sensöre sahip olan EOS 5DS R, alanının en iyi fotoğraf makineleri arasında yer alıyor. En kusursuz fotoğrafları elde edebileceğiniz bu modelimiz birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Kendine has bir yazılım özelliği sayesinde geliştirilmiş netliğe kolayca ulaşabilirsiniz. Gelişmiş bir nesne takibi ve tanıma özelliği sayesinde de ayder otel tarzı nesneye yönelik fotoğraflarınızı en net haliyle çekebilirsiniz. Kırpılmış çekim yeteneği sayesinde de belirlediğiniz alan üzerinden özel fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

canon3

EOS 5DS R ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için Tıklayınız

EOS 5DS

Geldik son Canon fotoğraf makinesi modelimize. 50.6 megapiksel fotoğraf çekebilme yeteneğine sahip EOS 5DS, belki de listemin en değerli fotoğraf makinesi olabilir. Çünkü bu özelliklerini bile yazarken moda fotoğrafçısı olarak ben de hayran kalıyorum. Gelelim özelliklerine. Yüksek performanslı İkili DIGIC işlemci sayesinde kolaylıkla kusursuz fotoğraflara ulaşabileceksiniz. İşlemcileri sayesinde doğru ışık ve renk tonu ayarlanarak, çektiğiniz fotoğrafa yansıtılmaktadır. 5 FPS hizla fotoğraf çekebilme özelliğine sahip olan bu modelimiz, 61 noktalı geniş alanlı otomatik odaklanma imkanı sunuyor. Bu sayede belirli bir alandaki herhangi bir hareketlilik sonucunda çektiğiniz fotoğrafta bozukluklar en aza indirgenecek. Bu 61 nokta AF Nokta Seçimi özelliği sayesinde kendiniz belirleyebilirsiniz. Yüksek teknik özelliğe de sahip olan EOS 5DS, magnezyum alaşımı sayesinde yumuşak hasarlara karşı dayanıklılık sağlıyor. Yine bu model için de fiyat/performans olduğunu söylemem mümkün. Profesyonel fotoğrafçılar için büyük bir zevkle önerebileceğim Canon marka fotoğraf makineleri arasında EOS 5DS’ı da söyleyebilirim.

canon4

EOS 5DS ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için Tıklayınız

Siz değerli ziyaretçilerime 4 farklı Canon marka DSLR fotoğraf makinesini tanıttım. Profesyonel olarak fotoğrafçılık yapanlar için kullanım kolaylığı sağlayan bu fotoğraf makinelerini değerlendirebilirsiniz. İyi günler dilerim.

Leave a comment