Merhaba Ben Osman Yıldız

Merhaba! BenOsman Yıldız

Profesyonel Fotoğrafçı

Hakkımda

Modanın Aranan Yüzü Osman Yıldız’dan Yeni Nesil Fotoğrafçılara Tavsiyeler

osman yıldız

15 yılı aşkın tecrübesi ile fotoğraf ve yaratıcılık öğelerini birleştiren Osman Yıldız, görev aldığı projelerde büyük başarılara imza attı. Yıldız,Ivana Sert başta olmak üzere birçok popüler isim için çekim yapıyor ve kendisine özgü fotoğraf tarzı ile moda dünyasına renk katmasıyla tanınıyor. Sanatını aldığı ödüllerle taçlandıran deneyimli fotoğrafçı, elde ettiği başarıyı çok çalışmaya, keyif almaya ve hayallerinin peşinden gitmeye bağlıyor. Sanatçı, yeni nesil fotoğrafçılara da bu doğrultuda ilerlemelerini tavsiye ediyor.

Hayallerinizin Peşinden Gidin
Başarılı fotoğrafçı Osman Yıldız’ın verdiği enerjiyi portrelerinde de görmek mümkün. “Hayatımda en keyif aldığım şey, fotoğraf çekmek” diyerek kendini ifade eden ünlü sanatçı, fotoğrafçılıkta püf noktanın hayallerin peşinden gitmek olduğuna dikkat çekiyor.Küçük yaşlardan beri fotoğraf sanatıyla bütünleşen Yıldız, sabırlı olmanın, kendi hikayesini belirlemenin ve sevdiği işi yapmanın önemini ortaya koyuyor.

Doğru Yer ve Doğru Zaman
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi, fotoğrafçılıkta da önemli atılımların yapılmasını sağladı. Bunun yanında pek çok işlem artık gayet pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Tecrübeli isim, doğru yer ve doğru zamanda deklanşöre basmanın kritik bir öneme sahip olduğunu vurguluyor. Yıldız, eskiden bu hesaplamaları yapmanın bir hayli zor ve zahmetli olduğunu ancak günümüzde bu iş için belirli yazılımların kullanılabildiğini söylüyor. Moda fotoğrafçılığında büyük başarılara imza atan Yıldız, bu alandaki tüm program ve ek uygulamalara da oldukça hâkim. Tecrübeli isim, gelişimin sonu olmadığını ve boş zamanlarında kendini geliştirmeye devam ettiğini dile getiriyor.
Yaratıcı İçgüdünüzü Takip Edin

Hızlı olmanın ve doğru karar vermenin oldukça önemli olduğunu belirten Osman Yıldız, ‘’Çekimlerde gerçekçi düşünmeli, içgüdülerinizin peşinden gitmeli ve ona göre hareket etmelisiniz’’ diyor. Deneyimli moda fotoğrafçısı, genç meslektaşları için ‘’En başta, başarının size ne ifade ettiğini tanımlamalısınız.’’ önerisinde bulunuyor. Her işte olduğu gibi fotoğrafçılıkta da dışarıdan geri dönüş almak son derece önemlidir. İnsanlar kendi başınayken hatalarını kolay kolay fark edemezler. Osman Yıldız bu konuya dair ‘’Yapıcı eleştiriler gelişiminiz için son derece önemlidir’’ ifadelerini kullanıyor.

1 comment
  • Osman Yıldız “Moda Fotoğrafçılığı Sektörel İpuçları” | 28 Ekim 2021

    […] bir başka vereceğim ipucu da sektörde çalışmaya başlamış kardeşlerim için. Moda fotoğrafçılığı üzerine iyi bir eğitim alarak sektöre atılan arkadaşlar büyük – küçük demeden tüm […]

Leave a comment