Merhaba Ben Osman Yıldız

Merhaba! BenOsman Yıldız

Profesyonel Fotoğrafçı

Hakkımda

Moda Fotoğrafçısı Osman Yıldız Başarılarıyla Göz Dolduruyor

osman yıldız

Moda Fotoğrafçısı Osman Yıldız Başarılarıyla Göz Dolduruyor

Türkiye’nin İncileri gecesinde “Yılın En İyi Moda Fotoğrafçısı” ödülünü aldıktan sonra Onur Akay Medya Ödülleri’nde de “Yılın Fotoğraf Sanatçısı ödülüne layık görülen Osman Yıldız, moda ve fotoğraf dünyasında ağırlığını hissettiriyor. Şimdi herkes yetenekli fotoğrafçının hayatını merak ediyor.

Osman Yıldız Kimdir?

03.03.1994 Siirt Doğumlu olan Osman Yıldız, İstanbul’da yaşıyor. Eğitimine İstanbul’da devam eden başarılı sanatçının fotoğrafa olan ilgisi ailesi ve öğretmenlerinin dikkatini çekti. 2005 yılında kendisine hediye edilen polaroid fotoğraf makinesi çekimlere başlayan Osman Yıldız, birçok amatör yarışmada derece elde etti.

“Hayatımda en keyif aldığım şey, fotoğraf çekmek” diyerek kendisini anlatan Yıldız, kariyerine fotoğrafçılıktan devam etme kararı aldı. “İnsan sevdiği işi yapmalı. Çünkü ancak bir işi severse başarılı olabilir ve kendisini geliştirebilir” sözleriyle mesleğine olan sevgisini anlatan Osman Yıldız, yaklaşık 10 yıldır moda fotoğrafçılığı ile ilgileniyor.

Osman Yıldız, Gücünü Tutkusundan Alıyor

Geleceğin en etkili fotoğraf sanatçılarından birisi olarak lanse edilen Yıldız, başarısını fotoğrafa olan tutkusundan alıyor. Fotoğrafa olan ilgisi ve yeteneği ile yetinmeyen sanatçı, boş vakitlerini kendisini geliştirmek için harcıyor. Osman Yıldız, deneme çekimlerinin yanı sıra fotoğrafçılıkla ilgili yan uygulamalar ve programlar konusunda da eğitim alıyor. Çekimleri üzerindeki tüm çalışmaları da kendisi üstlenen başarılı sanatçı, fotoğrafçılık duayeni olma yolunda ilerliyor.

Osman Yıldız, kendisine özgü fotoğraf tarzı ile, moda dünyasına renk katan ve takip edenlere enerji veren portreler ortaya çıkarıyor. Sanatçının eserleri özellikle moda ajanslarının dikkatini çekiyor. Birçok markadan teklif alan Yıldız, şu anda Ivana Sert başta olmak üzere birçok popüler isim için çekim yapıyor.

Osman Yıldız, İstanbul Dergisi gibi binlerce abonesi olan moda dergileri için de çekimlerine devam ediyor. Yıldız’ın eşsiz fotoğrafları dergi aboneleri tarafından takdirle karşılanıyor. Türk fotoğrafçılığında başarı basamaklarını hızla çıkıyor.

Osman Yıldız, Sosyal Medyada İlgi Görüyor

Fotoğrafları ve diğer çalışmalarını kendisine ait “osmanyildizofficial” adlı Instagram sayfasından paylaşan Osman Yıldız, sosyal medyada da hızla yükseliyor. Paylaşımları ses getiren sanatçı, kendisine ait www.osmanyildiz.com.tr sitesinden de yayınlarına devam ediyor. Moda fotoğrafçılığının gelişmesine önem veren sanatçı, sıradışı ve büyüleyici fotoğraflarıyla yeni nesil fotoğrafçılara ilham veriyor.

Oldukça renkli bir sima olan Osman Yıldız, sosyal sorumluluk projelerinden ve yerel tanıtım etkinliklerinden de geri kalmıyor. Bu yönüyle de takdiri hak eden başarılı moda fotoğrafçısı, alışılmışın dışında bir profil çiziyor.

 

 

 

Leave a comment