Merhaba Ben Osman Yıldız

Merhaba! BenOsman Yıldız

Profesyonel Fotoğrafçı

Hakkımda

Hakkımda

OSMAN YILDIZ KİMDİR?

03.03.1994 Siirt Doğumlu olan Osman Yıldız, İstanbul’da yaşıyor. Eğitimine İstanbul’da devam eden başarılı sanatçının fotoğrafa olan ilgisi ailesi ve öğretmenlerinin dikkatini çekti. 2005 yılında kendisine hediye edilen polaroid fotoğraf makinesi çekimlere başlayan Osman Yıldız, birçok amatör yarışmada derece elde etti. “Hayatımda en keyif aldığım şey, fotoğraf çekmek” diyerek kendisini anlatan Yıldız, kariyerine fotoğrafçılıktan devam etme kararı aldı. “İnsan sevdiği işi yapmalı. Çünkü ancak bir işi severse başarılı olabilir ve kendisini geliştirebilir” sözleriyle mesleğine olan sevgisini anlatan Osman Yıldız, yaklaşık 10 yıldır moda fotoğrafçılığı ile ilgileniyor.

Osman Yıldız Çalışmalarındaki Başarısını Tutkusuna Bağlıyor

Geleceğin en etkili fotoğraf sanatçılarından birisi olarak lanse edilen Yıldız, başarısını fotoğrafa olan tutkusundan alıyor. Fotoğrafa olan ilgisi ve yeteneği ile yetinmeyen sanatçı, boş vakitlerini kendisini geliştirmek için harcıyor. Osman Yıldız, deneme çekimlerinin yanı sıra fotoğrafçılıkla ilgili yan uygulamalar ve programlar konusunda da eğitim alıyor. Çekimleri üzerindeki tüm çalışmaları da kendisi üstlenen başarılı sanatçı, fotoğrafçılık duayeni olma yolunda ilerliyor. Osman Yıldız, kendisine özgü fotoğraf tarzı ile, moda dünyasına renk katan ve takip edenlere enerji veren portreler ortaya çıkarıyor. Sanatçının eserleri özellikle moda ajanslarının dikkatini çekiyor. Birçok markadan
teklif alan Yıldız, şu anda Ivana Sert başta olmak üzere birçok popüler isim için çekim yapıyor..

İsim : Osman YILDIZ
Doğum Günü : 4 Mart 1993
Adres : Üsküdar / İstanbul
Mail Adresi : osman@osmanyildiz.com.tr
Meslek : Fotoğrafçılık

Yeteneklerim

99%
99%
89%
85%

Başarılarım

Moda FotoğrafçılığıLegend Awards Of The Year

1 Ekim 2021

Profesyonel olarak çalışmalarını sürdüren bireyler için düzenlenen ‘’Yılın Efsaneleri’’ adı altında Legend Awards Of The Year’ın sponsor olduğu yarışma ilk kez ülkemizde gerçekleştirildi. Birçok ünlü ismin ödül aldığı bu törende ben de ‘’Yılın En İyi Fotoğraf Sanatçısı’’ ödülünün sahibi oldum. 

Eğitim

Lisansİstanbul Üniversitesi - Radyo ve Televizyon

Lisans derecesinde eğitimimi İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamladım.

Testimonials